سامانه ثبت نام و مصاحبه  Members  
 
 
 


ورود داوطلبان به سامانه
ورود رابطین دانشگاه ها 
اعلانات المپیاد دانشجویی
شرایط شرکت در آزمون المپیاد دانشجویی

دانشجویان ممتاز سال سوم و چهارم در مقطع کارشناسی که دارای یکی از شرایط ذیل بوده و در رشته ‏های تحصیلی (در رشته های المپیاد در 19 رشته «فیزیک»، «شیمی»، «زیست شناسی»،  «سلول های بنیادی و مهندسی بافت»، «ریاضی»، «آمار»،  «مهندسی عمران»، «مهندسی برق»، «مهندسی شیمی»، «مهندسی کامپیوتر»، «مهندسی مکانیک»، «مهندسی کشاورزی (زراعت و اصلاح نباتات)»، «زبان و ادبیات فارسی»، «حقوق»، «علوم جغرافیایی»، «روانشناسی»، «علوم تربیتی»، «الهیات و معارف اسلامی» و «مهندسی صنایع») که توسط سازمان سنجش اعلام می ‏شود، می‌توانند جهت شرکت در المپیاد علمی دانشجویی غیر متمرکز در مرکز قطب 2 در  سامانه دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه-بخش المپیاد ثبت‏ نام نمایند.

الف) دانشجویان سال سوم که حائز رتبه اول تا پنجم در بین هم رشته و هم ورودی‏های خود شده و مواد درسی آزمون المپیاد را در رشته تحصیلی خود گذرانده باشند.

ب) دانشجویان سال چهارم که حائز رتبه اول تا دهم در بین هم رشته و هم ورودی خود شده و حداکثر در هشت ترم دانش آموخته شوند و امکان صدور گواهی اشتغال به تحصیل نیمه دوم سال تحصیلی جهت ارائه به مرکز منطقه 2 برای آنان وجود داشته باشد.

ج) دانشجویان دانشکده ریاضی ( رشته های ریاضی و آمار) براساس برگزاری آزمون داخلی در مواد درسی آزمون المپیاد انتخاب می شوند.

هـ) دانشجویان رشته های زیست­ شناسی، شیمی، مهندسی شیمی، مهندسی کشاورزی، مهندسی صنایع و مهندسی مواد و متالورژیمی‌توانند در المپیاد غیرمتمرکز سلول­های بنیادی و مهندسی بافت شرکت کنند.

تبصره 1: نحوه ثبت نام دانشجویان دانشکده ریاضی مانند سایر دانشجویان از طریق بخش المپیاد این سامانه  می باشد.

تبصره 2: انتخاب دانشجویان سلول­های بنیادی و مهندسی بافت توسط کارگروهی متشکل از مدیران گروههای آموزشی مربوطه، مسئول کمیته علمی زیست شناسی و استعدادهای درخشان دانشگاه انجام می شود.    

تبصره 3: آندسته از دانشجویانی که تا پایان نیمسال اول تحصیلی دانش آموخته می‏ شوند، در المپیاد غیر متمرکز نمی‏ توانند شرکت نمایند. این دانشجویان با شرکت در آزمون کارشناسی ارشد که همزمان با المپیاد متمرکز است می‏ توانند در رشته‏ های تحصیلی خود در المپیاد شرکت نمایند که شرایط و ضوابط آن همانند آزمون کارشناسی ارشد است. پس از بررسی و اعلام نتایج در صورتی که داوطلبان جزو 15 نفر اول (با کسب حد‌ نصاب نمره علمی بدون احتساب معدل) باشند به مرحله دوم المپیاد (متمرکز) راه می‌ یابند.